Policjanci nieustannie apelują o ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie zasady, że pod wpływem alkoholu nie wsiadamy za kierownicę. Niestety, mimo licznych wypadków, nakładanych mandatów, zabieranych uprawnień, na naszych ulicach wciąż spotykamy pijanych kierowców. Funkcjonariusze niemalże każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych, którzy narażają i siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Wczoraj (09.01.19) o godz. 21.40  kętrzyńscy policjanci w miejscowości Pilec gm. Reszel zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Niva. Jak się okazało, 34 latek był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jazda w stanie nietrzeźwości, to jednak nie jedyne przewinienie zatrzymanego kierowcy. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz  prowadzenia wszelkich pojazdów za wcześniejszą jazdę po alkoholu. 

Teraz 34-latek po raz kolejny odpowie przed sądem. Naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również kary za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.  

KPP Kętrzyn