Marta Wojciechowska to nowa dyrektorka kętrzyńskiego Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Do konkursu na to stanowisko przystąpiło 4 kandydatów. Jak podkreśla wiceburmistrz Damian Nietrzeba: „W ocenie komisji konkursowej oraz przewodniczącego kętrzyńskiej rady muzeum Janusza Cygańskiego, pani Marta daje duże nadzieje na sprawne przeprowadzenie remontu, jak również na rozwój naszego muzeum i zamku.”

Marta Wojciechowska jest z wykształcenia archeologiem, ukończyła zarządzanie ochrony dóbr kultury, a wcześnie zdobywała doświadczenie pracując właśnie w kętrzyńskim muzeum. Teraz będzie mogła wykazać się w roli dyrektora, choć nie ukrywa, że będzie to wyzwanie:  „Robię to z ogromna pasją, a że przy okazji reprezentuję ta jednostkę jestem z tego bardzo dumna”.

Pierwsze zadanie nowej pani dyrektor to przeniesienie mienia Muzeum do tymczasowej siedziby na ulicy Chopina 1 oraz zabezpieczenie obiektu w system antywłamaniowy: „Chcemy w dalszym ciągu prowadzić działalność muzeum, chcemy zapraszać gości, turystów i promować nasze miasto ofertą z wystawą poświęconą historii miasta”.

Turyści mogą liczyć także na kolejną edycję Europejskiej Nocy Muzeów, która rusza 19 maja.
W programie nie zabraknie zwiedzania z przewodnikiem, spotkań w ramach Akademii 2018, a dla najmłodszych jest przewidziana przygoda z zawodem archeologa.
Więcej w „Kętrzyn dzień po dniu” – wtorek godz. 18:00.