Kilka minut trwał pościg kętrzyńskich policjantów za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 56-latek zignorował podawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna swoją jazdę zakończył wjeżdżając do przydrożnego rowu. Szybko wyjaśnił się powód ucieczki kierowcy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W minioną sobotę około godziny 20.00 kętrzyńscy policjanci patrolując trasę  Kętrzyn -Stara Różanka zauważyli opla, którego kierowca  na widok policyjnego radiowozu skręcił w boczną drogę i zdecydowanie przyśpieszył. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego oplem. Pomimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierowca nadal kontynuował jazdę ignorując podawane polecenia. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Szybko wyjaśnił się powód ucieczki kierowcy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wkrótce 56-latek będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do 15 lat. Nie uniknie również kary za jazdę  w stanie nietrzeźwości. 

źródło: KPP w Kętrzynie