Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego wciąż udowadniają, że nie brakuje im czasu oraz chęci na rozwijanie talentów i zainteresowań.  Kolejnym dowodem jest chociażby wyróżnienie z tytułem „Szkoły Kulturalnie Zakręconej” jakie otrzymali podczas Gali Teatralnej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. To specjalne wyróżnienie przyznawane tylko jednej szkole z całego województwa. Dotychczas nagradzano szkoły z Olsztyna, jednak tym razem to kętrzyński ogólniak był najbardziej zakręconym na punkcie teatru.

26 Olsztyńskie Spotkania Teatralne za nami! Osiem dni teatralnego rollercostera zakończyła Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. To najważniejszy dzień w roku w Olsztyńskim Teatrze. Tego dnia przyznawane są nagrody, nie tylko dla aktorów, ale i dla pozostałych pracowników Teatru i ludzi z Teatrem związanych.

W tym roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Gali Finałowej i to nie tylko jako widzowie. Nasz szkoła, a tak naprawdę to jej uczniowie, otrzymali nagrodę specjalną – Tęczową maskę dla wiernego widza i tytuł „Szkoły Kulturalnie Zakręconej”. W samy tylko 2017 roku odwiedziliśmy teatr 12 razy oglądają takie spektakle jak: Faza Delta, Noc Helvera, Zbrodnia i kara, Lot nad kukułczym gniazdem, Jazda na zamek, Wyzwolenie, Przystanek życie, On wrócił, Tango, Stracone zachody miłości i Rewolucja zwierząt. Łącznie kupiliśmy 624 bilety 🙂

Tęczowa maska to bardzo prestiżowe wyróżnienie, ale ważniejsze jest dla nas to, że w Olsztyńskim Teatrze czujemy się jak u siebie. Przemiła obsługa, świetni aktorzy. Jednym słowem to jest miejsce, do którego chcemy wracać jak najczęściej. Cieszymy się bardzo, że możemy być częścią tak wspaniałej, teatralnej rodzimy.

I jeszcze na koniec chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy byli częścią naszej teatralnej przygody. To dzięki Wam otrzymaliśmy to wspaniałe wyróżnienie, to dzięki Wam jesteśmy rozpoznawani w Olsztyńskim Teatrze.


zródło: ZSO im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie
fot: Jarosław Olejnik, Teatr Jaracza w Olsztynie