Policjanci zatrzymali agresywnych mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu grozili pozbawieniem życia osobom najbliższym. Sprawcy trzeźwieją w policyjnych celach. Rodziny zostały objęte procedurą tzw. „Niebieskiej karty”. 
Wczoraj trzykrotnie kętrzyńscy policjanci interweniowali w mieszkaniach na terenie powiatu, gdzie doszło do awantur domowych. W dwóch przypadkach sprawcy przemocy domowej trafili do policyjnych cel. 

„Pijany syn bije i dusi” – taką informację o godzinie 19.00 otrzymał oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Srokowo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu policjanci ustalili, że pijany syn wszczął awanturę z matką, podczas której uderzał ją, popychał oraz dusił. Dodatkowo wyzywał ją, krytykował, ciągle niepokoił, a także groził, że ją zabije. Policjanci agresywnego mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Kolejną informację o awanturze domowej na terenie gminy Barciany otrzymał oficer dyżurny około godziny 19.40. Z przekazanych informacji wynikało, że pijany partner jest agresywny, a w dodatku w mieszkaniu były małe dzieci. Pod wskazany adres pojechali policjanci, którzy natychmiast odseparowali pijanego mężczyznę od domowników. Jak ustalili funkcjonariusze, agresywny 27-latek używał przemocy fizycznej oraz psychicznej wobec swojej partnerki, szarpał ją, popychał, uderzał i dusił, jak również wyzywał, groził oraz poniżał. Pijany agresor został zatrzymany w policyjnym areszcie.   

O następnej awanturze domowej oficer dyżurny został powiadomiony o godzinie 21.30 Zadzwoniła do niego kobieta informując, że bije ją mąż. Z jej relacji wynikało, że cała sytuacja ma miejsce w jednym z mieszkań na terenie miasta. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że pijany 31-latek również używał przemocy fizycznej wobec swojej żony. Mężczyzna poinformował, że noc spędzi u znajomych i nie będzie już wszczynał awantur. 

Każda rodzina objęta została procedurą tzw. „Niebieskiej karty”. We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci uruchamiają taką procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie. 

Przypominamy, że: 

Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

źródło: KPP w Kętrzynie