Reszelscy policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli w passacie 760 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz kanistry w których było łącznie 220 litrów paliwa. Nielegalny towar przewoziła autem 56-letnia mieszkanka gminy Bartoszyce.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Reszlu na trasie Reszel-Korsze w miejscowości Worpławki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą passatem. W trakcie sprawdzenia pojazdu okazało się, że kobieta przewozi papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 10 kanistrów z paliwem. W sumie policjanci znaleźli w pojeździe 760 paczek papierosów różnych marek oraz 220 litrów etyliny. Nielegalny towar został zabezpieczony i trafił do policyjnego depozytu. Jak twierdziła 56-latka, papierosy kupiła od przypadkowo spotkanego obywatela Federacji Rosyjskiej. W trakcie prowadzonych czynności kobieta oświadczyła, że za paliwo uiści opłatę. W związku z powyższym 56-latka w obecności funkcjonariuszy na przejściu granicznym w Bezledach dopełniła wszelkich formalności z opłatą akcyzową.   
Zgodnie z art. 65 § 1 kodeksu karnego skarbowego kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.  W przypadkach mniejszej skali sprawca podlega karze grzywny.


źródło: KPP Kętrzyn