Policjanci od minionego piątku zaangażowani byli w działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. W tym czasie policjanci pracowali na miejscu 5 niegroźnych kolizji i zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Cieszy fakt, że kierowcy zachowali ostrożność i nie doszło do żadnego tragicznego w skutkach wypadku.

Policjanci z powiatu kętrzyńskiego zakończyli działania świąteczne na drogach, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym uczestnikom ruchu drogowego. Podziękowania należą się kierowcom, którzy odpowiedzialnie podeszli do bezpieczeństwa i przestrzegali przepisów na drodze. Najważniejsze, że nikt w czasie długiego świątecznego weekendy nie zginął i nie został poważnie ranny.

Niestety, mimo ciągłych apeli, trafiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Tak też było i w tym przypadku. Policjanci, po sygnale od zaniepokojonego obywatela, zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu mrągowskiego. Mężczyzna po spożyciu alkoholu wsiadł za kółko mercedesa. Okazało się, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Równie nieodpowiedzialnie zachował się 24-letni mieszkaniec miasta, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci. Jak się okazało kierowca seata nie miał w ogóle uprawnień i dodatkowo był nietrzeźwy.  Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnym przykładem nieodpowiedzialnego kierowcy jest mieszkaniec gminy Barciany. Mężczyzna na trasie Kętrzyn-Barciany (droga W591) tuż za miejscowością Rodele, kierując VW Passat na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu gdzie pojazd zapalił się. Kierowca oraz pasażer siedzący z przodu wyszli z pojazdu o własnych siłach, natomiast pasażera siedzącego na tylnej kanapie, który uskarżał się na ból nóg, z pojazdu wydobyli strażacy. Mężczyzna ten został przewieziony do szpitala w Kętrzynie. Jak się okazało kierujący autem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.  

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat zbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

źródło: KPP Kętrzyn