Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 60-letniemu mieszkańcowi Kętrzyna. Pijany wsiadł za kierownicę auta i uderzył w inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych by przepuścić przechodniów. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj tuż przed godziną 18.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w Kętrzynie na ul. Mazowieckiej doszło do zdarzenia drogowego. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem Renault Thalia uderzył w inny pojazd i najprawdopodobniej jest pijany. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że kierowca renault jadąc ul. Mazowiecką uderzył w tył pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych by przepuścić przechodniów. Na szczęście nikt z podróżujących oraz pieszych nie doznał obrażeń. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 60-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania.

Teraz 60-latek odpowie przed sądem  za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.


źródło: KPP w Kętrzynie