Policjantki z kętrzyńskiej komendy wspólnie z Przewodniczącym Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie panem Krzysztofem Plewnia odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Biedaszkach. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odczytane zostało opowiadanie Katarzyny Ryrych pt. „Niebieska Kredka”
Po raz kolejny policjanci z kętrzyńskiej komendy wzięli udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Policjantki tym razem wspólnie z Przewodniczącym Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie panem Krzysztofem Plewnia włączyli się w tą akcję, zresztą już kilkakrotnie uczestniczyli w podobnych inicjatywach, bowiem wpisuje się ona w szeroko pojmowaną profilaktykę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odczytane zostało opowiadanie Katarzyny Ryrych pt. „Niebieska Kredka” w którym tematem wiodącym była „UCZCIWOŚĆ”.

Uczciwość buduje poczucie własnej wartości i szacunek do siebie, a także zaufanie innych do nas, pozwala uniknąć błędów, strat, rozczarowań, cierpień i nieszczęść. Poprzez uczciwość okazujemy szacunek innym dbamy o ich dobro i uczucia, a także dbamy o swoje dobre imię, swoją wiarygodność, wewnętrzny spokój i własne dobre samopoczucie moralne.

Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą. Dziecko czuje się wtedy ważne i kochane. Pamiętajmy, że poprzez głośne czytanie, już od najmłodszego wieku dziecka, bajek dobranych do ich wieku, podnosimy ogólny poziom kultury i wiedzy oraz wspieramy jego życie emocjonalne.

Wizyta policjantów w szkole to nie tylko czytanie bajek, opowiadań i legend, ale także budowanie zaufania do munduru już od małego dziecka. Takie spotkanie to też doskonała forma przypomnienia dorosłym o potrzebie codziennego czytania dzieciom.

zródło: KPP w Kętrzynie