14 stycznia 2018 roku rusza 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.  Co ważne po czterech latach nieobecności akcja powraca do Kętrzyna.

„Z ogromną chęcią oraz zapałem trwają prace organizacyjne” zapewniał kętrzyński sztab WOŚP na czele z Markiem Małagockim, obecnym szefem sztabu.

Siedziba sztabu znajduje się w  Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” przy ul. Pocztowej 13. Niebawem ruszy także fanpage, gdzie na bieżąco będą ukazywały się informacje. Już teraz poszukiwani są wolontariusze.

Ważna informacja dotyczy osób kwestujących. Uczniowie klas 1-3 będą musieli kwestować wraz z opiekunem, rodzicem lub nauczycielem. Starsi uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół gimnazjalnych będą kwestować w składzie 1+3, czyli jedna osoba odpowiedzialna za puszkę z identyfikatorem i trzy towarzyszące. Studenci i osoby dorosłe mają w tej kwestii dowolność. Rusza już system rejestracji wolontariuszy online.

Finał odbędzie się 14 stycznia w Hali Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie. Będzie edycją jubileuszową, bo 20-stą.

Warto przypomnieć, że mimo braku od kilku lat imprezy finałowej, Kętrzyn otrzymał w tym roku wsparcie z Fundacji WOŚP. Do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie trafił sprzęt do ratowania najmłodszych pacjentów: lokalizator naczyń krwionośnych, aparat EKG, łóżko elektryczne, 5 łóżek typu „Junior” i 9 łóżek dziecięcych szczebelkowych.