Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie odwiedzili uczniowie klasy mundurowej z I Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego FENIKS w Kętrzynie. Podczas wizyty młodzież miała okazję, poznać tajniki pracy policji. O zawodzie policjanta z uczniami rozmawiał I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie mł. insp. Marcin Piechota.

Wczoraj (06.11.17 r.) w kętrzyńskiej komendzie funkcjonariusze spotkali się z klasą mundurową z I Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego FENIKS w Kętrzynie. Praktyczne informacje dotyczące pracy policjanta przekazane przez nauczyciela mogły być zweryfikowane z poznaną rzeczywistością. Młodzież podczas spotkania, dowiedziała się m.in. o  hierarchii i stopniach obowiązujących w naszej formacji. Goście mieli okazję zwiedzić miejscową komendę Policji, zapoznać się z pracą funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów. I zastępca  Komendanta mł. insp. Marcin Piechota opisał specyfikę i rangę zawodu policjanta. Odniósł się też do cech charakteru jakie powinien posiadać kandydat do tego zawodu.  Młodszy Inspektor przybliżył zainteresowanym nowe systemy informowania służb mundurowych jakimi są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda.

Wyjaśniono uczniom jak przebiega proces rekrutacji począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy oraz jakie wymagania stawiane są kandydatom do pracy w Policji. Młodzież z uwagą słuchała funkcjonariuszy i choć przed nimi dużo nauki, wielu z nich deklarowało, że w przyszłości wstąpi w szeregi policji.

źródło: w-mosg