Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. Wiele osób pokona setki kilometrów, by zapalić znicz na grobie bliskich. Tradycyjnie w tym czasie na drogach naszego regionu pojawi się więcej policyjnych patroli. Pamiętajmy o zmienionej tymczasowej organizacji ruchu i zwracajmy uwagę na znaki drogowe.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych możemy spodziewać się znacznego wzrostu natężenia ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Policjanci rozpoczęli już akcję „Znicz”, która w tym roku trwa od 27 października do 2 listopada. W tym czasie policjanci zadbają o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Funkcjonariusze będą także reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym. Swoją uwagę skupią na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz niedostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, utrudnianie lub tamowanie ruchu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci wyciągną konsekwencje za łamanie przepisów prawa. Będą kontrolować stan trzeźwości użytkowników ruchu oraz przyjrzą się relacjom kierowca – pieszy.

Sprawdź jakie zmiany czekają nas na drogach.

Wzorem lat ubiegłych w dniu 31 października od godz. 14.00 w Kętrzynie przy ul. Pocztowej, Mazowieckiej, Limanowskiego, Reymonta, Bałtyckiej, zostaną ustawione znaki B-36 – zakaz zatrzymywania się, znak B-35 – zakaz postoju z tabliczką informującą o odholowaniu pozostawionego pojazdu. 

Ponadto przy ul. Reymonta, ul. Sadowej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy
 


·        ul. Reymonta wjazd od ul. Mazowieckiej 
·        ul. Sadowa wjazd od ul. Limanowskiego 

Kierowcy, którzy zdecydują się na poruszanie samochodem dostępny będzie parking przy markecie Tesco przy ul. Budowlanej.
 

Dodatkowo informujemy Państwa, że w dniu 01 listopada 2017 roku na szczególne utrudnienia w Ruchu Drogowym związane z koniecznością zamknięcia wjazdu dla pojazdów na odcinku drogi od ul. Ogrodowej w Kętrzynie do Cmentarza Komunalnego w Nowej Wsi Kętrzyńskiej. Konieczność zamknięcia przedmiotowego odcinka drogi spowodowany jest brakiem miejsc parkingowych wynikających min. z anomalii pogodowych. Dopuszczony będzie ruch pojazdów komunikacji publicznej oraz pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne.

 
źródło:KPP KĘTRZYN