Na rozstrzygnięcie tego konkursu czekały niemal wszystkie gminy i powiatu regionu Warmii i Mazur. Potrzeby termomodernizacyjne obiektów użyteczności publicznej są w każdej gminie i powiecie. Do Kętrzyna trafi niemal 8 milionów.

Informację o przyjęciu przez województwo dwóch miejskich wniosków podał na dzisiejszej sesji Damian Nietrzeba, zastępca burmistrza Kętrzyna. Większy wniosek opiewający na kwotę dofinansowania 4,4 mln zł jest na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 1 i dwa przedszkola: Puchatek i Krasnal. Drugi, mniejszy na poprawę efektywności energetycznej kętrzyńskiego zamku. Tu głównie chodzi o przeciekający dach, który zostanie wymieniony. Łącznie na oba projekty miasto uzyskało 7 milionów złotych.
Jest i trzeci przyjęty wniosek, a złożony przez kętrzyński TBS na termomodernizację budynku biurowego przy Traugutta.
Damian Nietrzeba dziękował podczas sesji całemu zespołowi pracowników Urzędu Miasta w Kętrzynie za solidne i skuteczne przygotowanie wniosków.

Cieszą się również mieszkańcy gminy Kętrzyn, której wniosek również uzyskał dofinansowanie. Za niemal 2,5 mln zł. zostaną poddane termomodernizacji szkoły w Nakomiadach i Biedaszkach.

Nie znalazł niestety uznania wniosek złożony przez powiat kętrzyński z myślą o modernizacji krytego basenu. Nie ma go na liście dofinansowanych projektów.
jz

Lista dofinansowanych projektów: http://rpo.warmia.mazury.pl/artykul/2879/lista-projektow-wybranych-do-dofinansowania-poddzialanie-431-efektywnosc-energetyczna-w-budynkach-publicznych