Jarek Olejnik – wieloletni nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Pomimo przedmiotu, którego naucza założył i od 10 lat prowadzi kółko fotograficzne dla młodzież, pn.: „Światłoczuli”. Nie raz mogliśmy podziwiać prace młodych talentów prowadzonych przez Jarka Olejnika. Tym razem nauczyciel sam postanowił zaprezentować swoje prace.

Od 20 lat – jak sam mówi – bawi się fotografią. Uprawiał wiele jej rodzajów poprzez fotografię portretową, astrofotografię czy mikrofotografię. Ostatecznie najlepiej czuje się fotografując przyrodę i krajobrazy. Pragnął zarazić swoją pasją młodzież, bo jak twierdzi, jest to dobry sposób na pokazanie swojego widzenia świata. Fotografowanie krajobrazu to nie tylko dobre ujęcie i gra świateł, ale również wyjątkowe wyprawy do miejsc, które chcę pokazać innym. Ta krótka chwila tuż przed zachodem słońca i chwilę po jego zajściu powoduje niezwykle barwne załamania światła, które warto uwiecznić.

Na swoim koncie ma już kilka wystaw z makrofotografii. Jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Jest autorem zdjęć do albumu o Powiecie Kętrzyńskim. Szczególne miejsce w jego twórczości zajęła wyprawa na Spitzbergen, którą uwiecznił w swoich pracach.

Obecna wystawa jest pamiątką z tegorocznych wakacji w okolicach Kętrzyna. Przez całe lato korzystając z wieczornych treningów za miastem, zabierał ze sobą aparat, by zapisać niezwykłe kolory i otaczającą przyrodę okolic naszego miasta. By choć na chwilę zatrzymać się w biegu codziennych obowiązków i rozejrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Uchwycić ją i zatrzymać na fotografii.

Zródło: MBP w Kętrzynie

W najbliższym wydaniu KTK rozmowa z Jarosławem Olejnikiem oraz materiał z otwarcia wystawy.