Tytułem Mistrzyni Świata wywalczonym w zawodach World Kettlebell Grand Prix Series 2017 może pochwalić się słuchaczka Centrum Szkolenia Straży Granicznej szer. Dominika Raczyńska.

 

 26 i 27 maja Dominika Raczyńska była uczestniczką międzynarodowych zawodów sportowych World Kettlebell Grand Prix Series 2017 – White Nights 2017 w Sankt Petersburgu, gdzie wywalczyła I miejsce w swojej kategorii wagowej oraz otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju Kettelbell Sport. Kategoria, w której wywalczyła zwycięstwo to senior do 68 kg w 2×16 kg w długim cyklu na odważnikach Kettelbell.

Reprezentantka Klubu Kettellbell Olsztyn konkurowała z zawodniczkami z Rosji, Białorusi oraz Litwy, które w ostatecznym rozrachunku okazały się dla niej zbyt słabe.

Słuchaczka szkolenia podoficerskiego, która w Mistrzostwach Świata w Sankt Petersburgu występowała indywidualnie, wielokrotnie reprezentowała Centrum Szkolenia Straży Granicznej w zawodach sportowych wspierając reprezentację ośrodka szkolenia. W marcu br. była członkiem drużyny Centrum i reprezentowała nas w narciarstwie biegowym na Biegu Piastów w Jakuszycach (Centrum zajęło wówczas VIII miejsce), a w kwietniu uczestniczyła w III Mistrzostwach Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim w Przemyślu, gdzie Centrum wywalczyło III miejsce, natomiast Pani Dominika uplasowała się indywidualnie na 5 lokacie wśród kobiet.

Oprócz licznych osiągnięć sportowych Pani Dominika legitymuje się wyższym wykształceniem oraz studiami podyplomowymi na dwóch kierunkach. Jest też profesjonalnie wykształconym ratownikiem medycznym, a dodatkowo ratownikiem wodnym. Posiada liczne, niestandardowe zainteresowania i niezwykłą pogodę ducha.

Komendant Centrum Szkolenia SG płk SG Roman Łubiński wraz z Komendantem Pododdziałów Szkolnych CSSG ppłk. SG Dariuszem Szydłowskim pogratulowali funkcjonariuszce osiągnięć sportowych.

 

 

 

Źródło: CSSG

Zdjęcia: CSSG, archiwum prywatne Dominiki Raczyńskiej