Grupa słuchaczy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczyła się policyjnego rzemiosła pod okiem starszych, doświadczonych kolegów. Służby obejmowały cały powiat kętrzyński. 19 słuchaczy pod opieką wykładowcy wspierało kętrzyńską jednostkę w codziennej służbie. Podczas wspólnej służby z doświadczonymi kolegami zatrzymali 4 poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Wczoraj (30.03.17r) do kętrzyńskiej Komendy Policji przyjechali na praktyki zawodowe słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 19 młodych policjantów, w tym 11 mężczyzn i 8 kobiet, wspólnie z funkcjonariuszami miejscowej Komendy Policji pełnili służbę na ulicach powiatu.

Podczas wczorajszej służby funkcjonariusze, wspólnie z policjantami WSPol, zatrzymali 4 poszukiwanych mężczyzn przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia kar pozbawienia wolności. Do pierwszego zatrzymania doszło o godz. 15.40 przy jednej z ulic miasta podczas legitymowania mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 43-latek poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości za zakłócenie ładu i porządku będąc pod działaniem alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dziś natomiast zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Bartoszycach, gdzie najbliższe dni spędzi za kratkami. Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło na terenie gminy Reszel. W jednej z miejscowości o godz. 17.00 policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który od dłuższego czasu unikał wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna ma do odbycia karę 1 miesiąca pozbawienia wolności za przestępstwo niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu. Do drugiego zatrzymania w tej gminie doszło o godz. 20.45. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zgodnie z wydanym przez miejscowy sąd nakazem na najbliższe dni trafi do aresztu za wykroczenie używania słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. Kolejny z poszukiwanych mężczyzn został zatrzymany w Kętrzynie przy ul. Powstańców Warszawy. 44-letni mieszkaniec miasta również trafił za kratki za nieuregulowaną grzywnę za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Dziś mężczyźni trafią do wyznaczonych aresztów.

Młodzi policjanci legitymowali, kontrolowali osoby i pojazdy, uczyli się taktyki pełnienia służby patrolowej. Tego dnia szczególnym nadzorem objęto miejsca, w których znajdują się lokale gastronomiczne, placówki handlowe oraz miejsca, w których dochodzi do zakłóceń porządku publicznego. Podczas praktyki wylegitymowano 28 osób i uczestniczono w 14 interwencjach. Za popełnione wykroczenia pouczono 12 osób.

 

 

Źródło: KPP Kętrzyn