23 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sępopolu wspólnie z Izbą Celną w Olsztynie ujawnili w powiecie kętrzyńskim nielegalne papierosy o wartości ponad 19 000 zł oraz pojazd ATV, w którym stwierdzono przerobiony numer VIN. Szacunkowa wartość zatrzymanego quada to 14 000 zł.

W trakcie wspólnych działań, ukierunkowanych na zwalczanie przemytu, funkcjonariusze SG i SC  przeszukali pomieszczenia gospodarcze w gminie Korsze, gdzie ujawnili w jednym z garaży papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy w ilości ponad 28 000 sztuk. W pomieszczeniu również znajdował się pojazd ATV marki Yamaha, w którym stwierdzono ingerencję w polu numerowym VIN (zeszlifowane numery). Ponadto 31-letni właściciel garażu nie posiadał żadnych dokumentów stwierdzających legalność nabycia quada.

Do posiadania wyrobów akcyzowych przyznał się właściciel przeszukiwanego pomieszczenia oraz 27-letni mężczyzna, użytkownik garażu.

Papierosy pochodzące z przemytu zatrzymano i wobec mężczyzn wszczęto postępowanie karno-skarbowe. Natomiast właściciel pojazdu ATV sprawę wątpliwego pochodzenia  quada wyjaśni policjantom z Korsz.   

Źródło:W-MOSG