Policjanci z powiatu kętrzyńskiego zatrzymali trzech poszukiwanych w tym jednego nieletniego. Dwóch mężczyzn nie stawiło się w wyznaczonym terminie do Aresztów Śledczych. Zatrzymany 17- latek natomiast zgodnie z decyzją sądu zostanie doprowadzony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj około godz. 11.00 w jednej z miejscowości w gminie Korsze. Funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego podczas legitymowania zatrzymali 32-latka. Jak się okazało mieszkaniec tej gminy był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach za  nieopłaconą grzywnę 2000 złotych za wykroczenia skarbowe. Mieszkaniec gminy Korsze został zatrzymany, a następnie odkonwojowany do Aresztu Śledczego w Bartoszycach, gdzie zgodnie z wyrokiem sądu spędzi najbliższy miesiąc za kratkami.

Do kolejnego zatrzymania doszło pół godziny później. Tu z kolei policjanci z Wydziału Kryminalnego miejscowej jednostki Policji zatrzymali nieletniego mieszkańca miasta. 17-latek poszukiwany był  na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Chłopak wkrótce trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Ośrodek został mu orzeczony za demoralizację min. za niewywiązywanie się z obowiązku szkolnego.

Natomiast około godziny 12.30 dzielnicowi przy ul. Poznańskiej w Kętrzynie zatrzymali  poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 68-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za wykroczenie popełnione wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.   68-latek zgodnie z decyzją sądu za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym najbliższe pół miesiąca spędzi w Areszcie Śledczym.

 

Źródło: KPP Kętrzyn