Minionej doby funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie włoskie naczepy.

Wczoraj na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się 49-letni obywatel Rosji. Mężczyzna podróżował samochodem ciężarowym marki RENAULT wraz z włoską naczepą OMT, którą zakupił w Holandii. Weryfikacja dokumentacji i oznaczeń identyfikacyjnych pojazdu wykazała jednak wiele nieprawidłowości. Szacunkowa wartość zatrzymanej naczepy to 70 tys. zł.

Tego samego dnia kilka godzin wcześniej miało miejsce podobne zdarzenie w Bezledach. Tym razem do odprawy granicznej stawił się 34-letni obywatel Białorusi, kierowca samochodu ciężarowego marki MERCEDES wraz z naczepą marki SUD TAINER. Funkcjonariusz SG w trakcie prowadzonej kontroli legalności pochodzenia pojazdu otrzymał informację z dostępnych baz danych, że przedstawiony do kontroli dowód rejestracyjny naczepy należy zatrzymać. Okazało się, że naczepa pochodzenia włoskiego została zakupiona w Wielkiej Brytanii, a dowód rejestracyjny przypisany do niej był skradziony we Włoszech. Wartość zatrzymanej naczepy to 11 tys. zł.

W obu przypadkach mężczyznom przerwano podróż, a dalsze czynności w sprawie, zgodne z właściwością rzeczową, prowadzą funkcjonariusze Policji.

 

 

Źródło: W-MOSG