W kętrzyńskim Amfiteatrze odbyły się uroczyste powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku 46 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie uzyskało awanse na wyższe stopnie służbowe. Jednego z policjantów uhonorowano również brązową odznaką „Zasłużony Policjant.  Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek powołał nadkom. Marcina Danowskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Dzisiaj punktualnie o godz. 11.00 odbyły się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Ich uczestnicy spotkali się na Amfiteatrze w Kętrzynie, przy udziale samego Posła na sejm RP Jerzego Antoniego Gosiewskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimek podczas których wręczone zostały odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Łącznie awansowanych zostało 46 funkcjonariuszy kętrzyńskiej komendy. Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek powołał nadkom. Marcina Danowskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

W korpusie aspirantów policji 6 policjantów otrzymało mianowanie na stopień aspiranta sztabowego policji, 4 na stopień starszego aspiranta, 10 policjantów otrzymało stopień aspiranta oraz 7 stopień młodszego aspiranta. W korpusie podoficerów policji 3 policjantów otrzymało stopień sierżanta sztabowego policji,11 policjantów starszego sierżanta policji, 3 awansowało na stopień sierżanta. W korpusie szeregowych jeden policjant został mianowany na stopień starszego posterunkowego.

Źródło: KPP Kętrzyn